Srdce jako v lázních

Zdravé srdce - pohyb, strava, relax, magnesium (magnerot), vstřebatelnost účinky na srdce, hořčík a kardiovaskulární systém

Každý z nás asi ví, že srdce je jedním z nejdůležitějších orgánů našeho těla. Jeho úlohu a bohužel i jeho zdravotní kondici si jen málokdy uvědomujeme. Jak se někdy vyskytnou zdravotní problémy s tímto neúnavným vytrvalcem, bývá už většinou pozdě. Proto bychom se o svoje srdce měli dostatečně starat ještě v čase, kdy mu nic není a slouží nám bez problémů a neříkat si, že nám se přece nepředvídatelná srdečná příhoda nemůže stát. Ale může. Co tak vzít svoje srdce čas od času do lázní? Jak? Například takto:

 

Obsah

Dostatek pohybu a zdravý vzduch

Srdce je mezi našimi orgány něco jako běžec na dlouhou trať. K „sportu“ má tedy opravdu blízku. To, co bylo ještě v nedávné minulosti v podstatě samozřejmost – tedy pohyb, manuální práce a pobyt na čerstvém vzduchu – je dnes často jen výsadou fitcenter pod dohledem trenérů a za nemalé peníze a k tomu bez zmiňovaného čerstvého vzduchu. A přitom stačí tak málo. Vždyť na to, abychom se hýbali, opravdu nepotřebujeme nic mimořádného a výmluvy neobstojí. Základní výbavu nosíme stále sebou, respektive ona nosí nás. Dvě nohy, na které si stačí obout tenisky a aspoň dvakrát týdně se vydat na vydatnou procházku do přírody. Srdce nám poděkuje.

Hořčík sport a srdce, pozitivní účinky magnesia na srdce, Sport a vliv na tělo. Magnerot vstřebatelnost

Sport a srce | zdroj: magnerot.cz

Relax a dobrá nálada

Dnes je to moderní a jistě i prospěšná záležitost. Wellness nejrozličnějšího druhu. Umění relaxovat a vypnout je pro mnohé z nás opravdu uměním. Vždy se najde něco, co je důležitější a je třeba to zařídit právě teď. Ale pravidelný relax je velmi potřebná složka, která má vliv na naše zdraví. A k relaxu patří i dobrá nálada a ta může pramenit i z dostatečného pohybu. Ale v každém případě platí, že nervozita a stres srdci vůbec nepomáhají. Proto mnoho srdcařů opakuje: lékař mi zakázal se rozčilovat. Platí také, že o vnitřní pohodu a relax je potřeba se snažit cíleně. Například dobrou knihou, šálkem bylinkového čaje a nebo pověstným nervy uklidňujícím rybolovem.

Strava a výživové doplňky

Hořčík a pozitivní účinky na srdce, minerál magnesium a účinky na orgán srdce. Magnerot vstřebatelnost

Stará moudrost praví: nechť je strava tvým lékem. O zdravé a vyvážené stravě se toho napsalo už spousta, a právem. Jídlo je totiž podstatnou součástí našeho života. Pokud jde o srdce, měli bychom si dávat pozor nejen na to, co jíme, ale i na to, jak si svoje jídlo připravujeme. A dnes už i na to, jak jsou potraviny pěstované. Původ každého sousta lze kontrolovat jen velmi těžko, ale osvojit si zásady zdravého stravování není zase až tak těžké. Pokud jde o doplňky stravy s pozitivním účinkem na naše srdce, je třeba připomenout zvlášť magnesium. Magnesium je opravdu balzámem na srdce. Jde o minerál, který má mimořádně pozitivní vliv na srdce a celý kardiovaskulární systém. Můžeme ho samozřejmě přijímat ve stravě, no a pokud si chceme ulehčit cestu, sáhneme po magnesiu ve formě doplňku. Tehdy se vyplatí vybrat si takový, který má díky efektivnímu nosiči co nejvyšší vstřebatelnost, abychom z něj měli reálný užitek.

 

Zdielaj tento článok: