MAGNESIUM

Magnesium účinky: v těhotenství, pří kojení, hořčík a pozitivní účinky na organizmus. Magnesium v potravinách

Magnesium (hořčík) je velmi důležitý minerál, který pomáhá našemu tělu ke správnému a bezproblémovému fungování. Je součástí mnohých enzymů, pomáhá srdci, svalům, buňkám. Magnesium je užitečné v rozličných situacích našeho života. Ocení ho například sportovci, jelikož během intenzivního sportování hladina magnesia klesá, a proto stojí za to jeho cíleně doplňování. Další skupinou, která přivítá pozitivní účinky magnesia, jsou maminky. Ty, které se na svoji úlohu matky teprve připravují, ale i ty, které si svoje mateřství už užívají.

Magnesium je totiž velmi důležitý pro správný vývoj děťátka a doporučuje se ho doplňovat jak během těhotenství, tak i během kojení. Magnesium je dále dobře známé srdcařům a lidem s nemocemi kardiovaskulárního charakteru. Má totiž příznivé účinky právě na problémy, které trápí srdcaře. Říká se, že stres je tichý zabiják. Tichý proto, že si problémů, které se stresem souvisí, často nevšímáme. A když přece jen, tak už bývá pozdě. I v takových případech je magnesium opravdu užitečným pomocníkem. Pomáhá při bolestech hlavy, uvolňuje nejen fyzické, ale i psychické napětí. A jestli vás trápí každý měsíc nepříjemné křeče, určitě jste už tohoto pomocníka vyzkoušeli i vy.

Jak ovlivňuje stres naše tělo?

Jak ovlivňuje stres naše tělo? Účinky magnezia (hořčík) na telo i organizmus, gravidita - tehotenství a kojení

Magnesium v potravinách

A kde můžete magnesium najít? Především ve vyvážené a zdravě připravené stravě. Z ovoce a zeleniny jsou to například datle, meruňky, banány, špenát, z luštěnin pak hrách či čočka. Dále v rybách, kuřecím mase, ořeších, ale i v červeném víně. Jenže kvůli průmyslovému zpracování potravin, a často i nezdravé přípravě jídel, je přísun magnesia často nedostatečný.

Proto jsme zvyklí přijímat jej z doplňkových zdrojů. Když se rozhodnete sáhnout po doplňkovém magnesiu, zvažujte také, které z nich díky přirozenému nosiči zvyšuje jeho efektivní vstřebávání a nezatěžuje organismus. Velmi užitečným nosičem je kyselina orotová. Její asi největší výhodou je, že je přírodního, biologického původu. Nachází se totiž v zelenině, nebo i v mlezivu a mléku a naše tělo si tak s ní umí velmi dobře poradit.

Zdielaj tento článok: