Podcast o zdraví, imunitě a respiračních onemocněních

Imunitní systém a respirační onemocnení podcast s profesorem Janem Krejskem. Imunita a zdraví

V této sérii podcastů si s profesorem Janem Krejskem povídáme o klasických respiračních onemocněních a Covidu, o imunitním systému, jeho neocenitelné roli a o tom, jak ho posílit. Kromě toho i vitamínech, lécích, vakcínách a dalších způsobech léčby respiračních onemocnění.

• Kdy, jak a proč vznikají respirační onemocnění?
• Jak zinek podporuje imunitní systém?
• Jak zvládat respirační onemocnění?

 

Kdy, jak a proč se vyskytují respirační onemocnění?

Dříve jsme se o respirační choroby příliš nezajímali, ale pandemie vše změnila a je přirozené, že se nyní chceme o tomto typu onemocnění dozvědět více. Jaký je rozdíl mezi nachlazením, chřipkou a covidem? Kdy začíná typická sezóna respiračních onemocnění? Můžeme se nakazit i od člověka bez příznaků? Jak dlouho trvá běžné respirační onemocnění a můžeme nějak zkrátit dobu léčby?

Jak zinek podporuje imunitní systém?

Imunitní systém je nesmírně důležitá schopnost našeho těla bojovat s nemocemi. Jak je imunitní systém vybudován, jak funguje a jak ho můžeme posílit? Jak je to s vitaminem D – můžeme ho získat ze stravy, nebo je v zimě nutné ho doplňovat? Pomáhá zinek skutečně naší imunitě a můžeme se jím předávkovat? Co můžeme udělat pro svou imunitu během epidemie?

Jak zvládat respirační onemocnění?

Co dělat, když onemocníme? Samoléčba má v určité fázi nemoci své místo. Jak nejlépe zvládnout respirační onemocnění? Samoléčba a změna režimu během nemoci – co máme dělat? Jak je to s „osvědčenými recepty“, jako jsou bylinky, zázvor, vitamin C, horký čaj… Stačí se léčit takovými prostředky? Očkování – ano, či ne? Co bychom měli udělat po očkování, abychom zmírnili případné nepříjemné vedlejší účinky?

Zdielaj tento článok: